Woman Developers Day ‘ e çaycı gözüyle bakış :)

En son bu heyecanı YGS esnasında yaşamıştım. Gece heyecandan geç vakitlere kadar uyuyamamıştım. Aslında aklımdan atmış gibiydim ama vücudum hissediyordu yarın büyük bir gün olacağını. Sabah uyandığımda  hemen kendimi okula attım. Bana verilen bir görev ve başarıyla tamamlanması gereken bir etkinlik vardı. Salona vardığımda benimle beraber görevli arkadaşların benden çok önce oraya varıp arılar gibi işe koyulduğunu farkettim.Ben de  hemen görev alanıma yönelip işe koyuldum.

Resim

Amacımız Denizli’de Kadın Yazılımcıların sektördeki konumunu ve öneminin altını kendi rengimizle çizmekti. 30′ a yakın ve çoğu 1. sınıf öğrencilerinden oluşan grubumuzla ve elimizden tutanlarla birlikte kendi çapımızda  bir konferans düzenleyeceğimizi zannediyorduk. Aslında RECEP EROL hocamızın bundan uzun zaman önce “Büyük bir etkinlik düzenleyeceksiniz.” şeklinde yapmış olduğu konuşmanın sadece özgüven aşılama odaklı bir konuşma olmadığının hala farkında değildim. Katılımcıların teşrifiyle neler yapacağımız konusunda aydınlanmaya başlamıştım.

 

Resim

 

Ben görevim gereği ilk konuşmalarda dışarıda bulunduğum için içeride nasıl bir sunum  yapıldığı hakkında pek bilgim yoktu. Aralarda milletin kendi aralarındaki konuşmalarını dinlerken herkesin mutlu olduğu ve bazı konularda bilgilendiğini farkettim.Şair demiş ya “Her biri memnun ki yerinden birçok seneler geçti dönen yok seferinden.” , işte ben de o memnuniyeti çay almaya gelenlerin tebessümlerinde farkettim. Neyse ki ben de Merve Selçuk ile birlikte sunumlara PARDUS eşliğinde merhaba dedim. Armağan Ersöz ile DJANGO sunumuna katıldım. Karar verdim bir gün mutlaka PYTHON hakkında kapsamlı bilgiye sahip olacağım. Burcu Sözay ise Coğrafi Bilgi Sistemleri adlı konferansıyla bana yeni ufuklardan haberdar olma şansı tanıdı. Seval Ünver ise gerçekten JAVA hakkında ne kadar cahil olduğumu anlatmaya çalışıyordu galiba. JAVA ile Network arasındaki bağıntıdan oldukça memnun kaldım.Sosyal Atölye kısmında bütün katılımcılar günün anlama ve önemini anlatan koyu bir sohbete koyuldular.Çıkardığımız sesin bir yerlere ulaşıp yankısının büyüklüğünden Denizli’de sektörün desibel rekorunu kırdığımız konusunda bütün katılımcılar hemfikirdi.Bu kadar kısa sürede bu denli büyük bir konferansın altından kalkabilmenin tek bir açıklaması olabilir : AİLE.  Gerçekten bu topluluğun özü bu . Biz herhangi bir topluluk olmadan evvel  bile çoğu vaktimizi beraber geçiren ailesinden uzakta birbirine aile eksikliğini hissettirmeyen bir topluluğuz.Tabi tam bu nokta da elimizden tutup bizi ışığa doğru götüren başta RECEP EROL hocamız  olmak üzere HÜSEYİN MERT, SELAHATTİN AKKAŞ  hocalarımıza ayrıca topluluk başkanımız NECATİ KARTAL ve diğer bütün görevli ve değerli topluluk üyelerimize sonsuz teşekkürler.

                                                                                                                   İYİ Kİ VARSINIZ..

Reklamlar

3 Comments Kendi yorumunu ekle

  1. Sami Babat dedi ki:

    Diğer Yazılardan Farklı Hoş ve Başarılı Bir Yazı 🙂

  2. akismet-5a7b9dd4be9f38e47679e43598a582d1 dedi ki:

    Yazı için teşekkürler, çok güzel anlatmışsın, umarım herkes için faydalı sunumlar olmuştur. İsmimin üzerine blog linkimi ekleyebilir misin? Blogum: http://chocotech.blogspot.com

  3. akismet-5a7b9dd4be9f38e47679e43598a582d1 dedi ki:

    Yazı için teşekkürler. Umarım faydalı bir seminer olmuştur:) İsmimin üzerine blog linkimi ekleyebilir misin. Blogum: Seval U. http://chocotech.blogspot.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s