LINUX KONFERANS GÖZLEMLERİM

Öncelikle yazacağım ilk blog yazısının böyle bir konferansa denk gelmesi ayrı bir mutluluk oldu benim için .İlk anda insanların düşüncelerine direk etki eden,onların hayallerine yol gösteren ve teknolojik bilgilerin elinden tutup onların farklı hülyalarındaki gezintilere eşlik eden bir konferansın izleyicisi olup,orada görevli olmakla da yetinmeyip edenimlerimin bir blog yazısı olması gerektiğine inandığım için bu blog yazımı sizlerle paylaştım.
Konferansın içeriğine gelecek olursak: Daha önceki linux ve Open source bilgilerimi pekiştirdim. Orada verilen can alıcı mesajlardan biri de ;bilgisayar mühendislerinin kullanım alanlarının genişlemesinin yanı sıra, ellerinin daha derindeki bilgilere ulaşmasının en iyi ve etkili yolunun Open source ‘dan geçtiğiydi.
Hüseyin Mert hocamızın konuşması ve peşi sıra yapılan faaliyetler benim zihnimdeki konferans anlayışının bir tezahürü gibiydi.Önceden hazırlanmış bir powerpoint sunumuna bağlı kalmadan,tamamiyle konuşmacılarla sohbet havasında geçen bir konferansın daha etkili olduğu muhakkak.üzerine çalıştığımız proje de ise ; bir projeye geniş bir pencereden bakıp daha sonra herkesin üzerine düşeni yapmaya çalışması , bir projenin nasıl hayata geçirildiğini görmüş olduk. Özellikle bu ülkede en büyük eksiklerden biri olan, sadece bulunduğun konumun ihtiyacına göre davranmak ve gelecek adına hiçbir endişe veya hedefi olmamanın üniversite ayağı ise iş hayatında lazım olan niteliklerden bihaber sadece dersi geçebilmek için yazılan 3-5 satır kadardır.
Sonuç olarak ; Bu eksiklerimizi gideren Hüseyin MERT hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, bu konferansların devamı gelmesini dileriz.
Herkesin mutlaka open source ile en yakın zamanda tanışması ve tabiri caizse bu faydalı zehri kanına akıtması dileğiyle..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s